Код на производот за телефонски нарачки: 1951

  • Категории

  • Поддршка

  • За нас

Код на производот за телефонски нарачки: 1951


Почетна страница > PastryPro

PastryPro - Комплет за две колачи

Направете совршени кифлички и кроасани како од пекара на едно трепнување во вашиот дом.

Плаќање при прием

Сигурна и брза достава

Потполно сигурно купување со можност за враќање без прашања

За колачи поубави од оние од пекара

Направени од квалитетен и безбеден материјал, тие не се држат до тестото и ви овозможуваат брзо и лесно обликување и сечење на тестото секој пат. Вашите пецива ќе изгледаат како да ги правеле рацете на професионални пекари!

Колачи со еднаква големина и форма

Кујнски алати секој пат го исекуваат тестото на совршено еднакви делови. Сите пецива што ќе ги направите ќе изгледаат идентично.

Сечење во еден потег

Заборавете на губењето време на досадно сечење тесто. Со само едно движење, исечете го тестото во еднакви триаголници или ленти.

Заштедете време на обликување на тесто

Повеќе не ви требаат часови за да направите домашни мафини и кроасани. Комплетот го скратува времето на обликување и сечење на тестото.

Заштедете на колачи

Со помош на иновативни секачи, направете пецива со неодолив изглед и зачинете ја својата трпеза со врвни квалитетни задоволства.

Прилагодлива ширина за пецива со различна големина

Секачот за лебници има секачи со прилагодлива ширина. Можете да ги прилагодите за да го исечете тестото на пошироки или потесни ленти со едно движење.

За различни деликатеси на пекари

Ослободете ја имагинацијата и направете разни деликатеси од пекари. Полнети или празни мафини, француски кроасани, солени или слатки стапчиња и влошки за тесто… ќе ве инспирираат за имагинативно готвење.

Воодушеви ги семејството и пријателите со твојата уметност

Со помош на комплет кујнски алати, пецивото ќе изгледа спектакуларно, а вашето семејство и пријатели ќе бидат воодушевени од вашата вештина.

Се користи од врвни слаткари

Професионален сет од двајца секачи со врвен квалитет се препорачува од врвни професионалци!

Уште само 5 артикли на залиха

Продадени 71 парчиња во последните 24 часа

150 луѓе во моментот го гледаат овој производ

Направете совршени ролни и кроасани како од пекара за кратко време во вашиот дом. 🥐🥖
Производот не е достапен во продавниците!
Оцена 4,7 / 5
1x 590ден
Топ селекција 2x 1180ден
3x 1770ден

1180ден 590ден

Сигурна и брза достава

Опис :

Сет од два кујнски алатки за најбрзо правење пецива досега.

Материјал :

Нерѓосувачки челик, пластика

Пакување:

2 секачи за тесто со различни форми

Димензии:

35 см х 3 см

Додадете во кошничката

0ден ден

100% сигурно купување