Код на производот за телефонски нарачки: 0720

  • Категории

  • Поддршка

  • За нас

Код на производот за телефонски нарачки: 0720


Почетна страница > BarkYap

Каишка за куче против лаењеBarkYap

Контролирајте го долготрајното лаење на своето куче на безбеден начин

Плаќање при прием

Сигурна и брза достава

Потполно сигурно купување со можност за враќање без прашања

Истренирајте го својот крзнен пријател да биде мило и послушно куче

Благодарејќи на звучните и ултразвучните карактеристики, оваа каишка за кучиња против лаење ќе ги предупредува милениците да се воздржат од правење прегласна врева.

КАИШКА ОД ВРВЕН КВАЛИТЕТ

КаишкатаBarkYap е направена од висококвалитетен материјал. Тоа е силна, растрглива гума која се фиксира околу вратот на кучето со помош на пластично копче.

КУЌИШТЕ ЗА КОНТРОЛИРАЊЕ ЛАЕЖ

Белото куќиште со 5 копчиња за контролирање лаење има функција за запирање на непријатниот звук секој пат кога вашето куче ќе почне неконтролирано за лае и така го спречува досадното лаење на вашиот миленик.

ЗА КУЧИЊА ОД СИТЕ ГОЛЕМИНИ И РАСИ

КаишотBarkYap одговара на сите возрасни кучиња, но и помалите од најралични раси. Безбедна е и не се активира при лаење на други кучиња.

СИГУРНА ЗА НОСЕЊЕ

Може да бидете мирни дека овај иновативен производ е сигурен за вашите миленици и нема да ги повреди. Уредот на каишката е чувствителен на слаб и посилен лаеж.

Дресирајте го своето куче на лесен и едноставен начин без уотреба на сила!

Сакате ли да чувате мило, послушно и пријателски настроено куче? Сега е можно со помош на оваа каишка против лаење.

БЕЗБЕДНО ЗАПИРАЊЕ НА ЛАЕЖ

Куќиштето на каишката, кое се поставува на вратот на кучето, има механизам на кои може да се подесува чувствителноста на уредот на звук. Овој звук не е штетен за кучето и неговиот слух, туку само го дресира да престане да лае и да прави непотребна врева.

БЕЗ ВРЕВА И ПОПЛАКИ ОД СОСЕДИТЕ

Кажете збогум на неподносливата врева, заборавете на непроспани ноќи и поплаки од соседите поради вашето куче. Каишката против лаењеBarkYap е идеален за дресура на куче кое е мало или кое сега сте го земале сега, а кое упорно лае бидејќи неможе да се навикне на нова средина.

ЕФИКАСНА ДРЕСУРА И ЗАШТЕДА НА ПАРИ

Благодарејќи на оваа каишка против лаење ќе постигнете одлични резултати и ќе заштедете пари за дресирање на вашиот миленик. Бидете упорни и при секое непотребно лаење на кучето активирајте го копчето на каишката. Вашето куче ќе научи зошто служи и нема да лае без причина.

Уште само 5 артикли на залиха

Продадени 71 парчиња во последните 24 часа

150 луѓе во моментот го гледаат овој производ

Каишка за кучиња против лаењеBarkYap - прилагодена на вашите миленици за елиминирање или намалување на прекумерно лаење на хуман и безболен начин.
Производот не е достапен во продавниците!
Оцена 4,7 / 5
1x 490ден
Топ селекција 2x 980ден
3x 1470ден

980ден 490ден

Сигурна и брза достава

Опис:

Ефикасен и безопасен начин за детекција и елиминирање на гласна врева предизвикана од непрекинато лаење од миленикот. Погодна за сите раси и големини. 

Функции на куќиштето:

ON/OFF (палење/гасење), LOW (звук со слаб интензитет), HIGH ( звук со јак интензитет), Audible ( звучен аларм),Ultrasonic (ултразвучен аларм), + ламбичка која свети кога уредот е вклучен.

Материјал:

Висококвалитетен ѓердан материјал со квалитетно куќиште.

Должина на ѓердан:

Прилагодлива должина од 20 до 40 см.

Карактеристики на ѓерданот:

Лесен, безбеден и удобен.

Батерија:

2 x AG10 L1130 батерии (доаѓаат со ѓерданот).

Пакување:

1 х огрлица за кучиња против лаење.

Начин на употреба:

Ставете го ѓерданот околу вратот на Вашето куче, закопчајте ја и притиснете го копчето за спречување на лаењето кога Вашето куче ќе почне да лае.

Додадете во кошничката

0ден ден

100% сигурно купување